Diskuse

Detaily příspěvku

• Re: Re: Re: Hotpoint-ariston

Petra 11.2.2013 6:13:08

Je to 10 let stará ARDO SED 1010. Značka ARDO už prý tři roky neexistuje, a proto jsou problémy s opravami. V pračce odešel motor, pán se ho prý pokoušel opravit, ale nejde to a podobný, který by se tam vešel nemá. Známá má 6 let pračku Ariston a opravdu začíná korodovat, i když jí mají v "relativně" suché a větrané koupelně. Děkuji za odpovědi!

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Hotpoint-ariston

Lukáš 11.2.2013 8:08:45

No je zvláštní že pračky ARDO se stále prodávají, a jinak zrovna na ARDO je naopak náhradních dílů až až. I když motor nepatří k těm nejlevnějším. Nevím ale mám z toho takový dojem,že pán opravář vám chce za každou cenu prodát nový přístroj, ale je to jen mj názor...
        S pozdravem Lukáš

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Re: Hotpoint-ariston

Petra 11.2.2013 9:32:39

Mám z toho stejný pocit, ale o koupi nové pračky už jsem stejně uvažovala. Navíc při ceně motoru se oprava až tak moc nevyplatí. Už mám pár tipů na novou, ještě bych se chtěla zeptat, jestli se vyplatí připlatit si za invertní motor, vydrží déle než obyčejný? Děkuji.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hotpoint-ariston

Lukáš 11.2.2013 10:01:00

Invertní motor narozdíl od klasického komutátorového motoru neobsahuje uhlíky, tudíž nemůže dojít k jejim opotřebení, na druhou stranu chod invertorového motoru je řízen frekvenčním měničem a složitější elektronikou jejiž případná porucha znamená nákladnou opravu. Obecně ale platí že kvalitní pračka s invertorovým motorem nebude patřit k nejlevnějším. U levnějších variant bych se zamyslel kde jinde výrobce musel šetřit....

Odpovědet

• No zaujala mě třeba AEG Lavamat 75470FL, která už invertní motor má, myslela jsem si, že je lepší si dneska koupit pračku s tímto motorem. To, že je tišší, je mi jedno, bude ve sklepě. Ale "pan opravář" to tak chválil... Takže klasického uhlíkového motoru se nemám bát?

Odpovědet

• Myslím že je to dobrá pračka, máme doma dvě pračkyy AEG a zatím bez potíží, používané cca 5 let, tohle je nová řada, naše je AEG 74850A a naprostá spokojenost. Klidně koukněte ještě třeba po značce Siemens, vyrábí taky kvalitní pračky a chybu neuděláte i kdyby jste koupila třeba i starší model který se doprodává, bude určitě levnější než v době kdy přišel na trh jako novinka.

Odpovědet

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Hotpoint-ariston

Petra 11.2.2013 6:13:08

Je to 10 let stará ARDO SED 1010. Značka ARDO už prý tři roky neexistuje, a proto jsou problémy s opravami. V pračce odešel motor, pán se ho prý pokoušel opravit, ale nejde to a podobný, který by se tam vešel nemá. Známá má 6 let pračku Ariston a opravdu začíná korodovat, i když jí mají v "relativně" suché a větrané koupelně. Děkuji za odpovědi!

:
      : zasílat odpovědi
      :
      :

zpět do diskuze