Diskuse

• Hotpoint AQ114D697D EU/B

Petr 21.1.2014 21:07:46

Ctěl bych se zeptat na názor k tomuto modelu,jsme početnější rodina a 11kg oceníme.Již ji mám na cestě ale zajímá mne názor odborníků a uživatelů tohoto modelu
    Děkuji za reakce

Odpovědet

• Re: Hotpoint AQ114D697D EU/B

Jarda 22.1.2014 12:28:48

zdravím Petře,
      Hotpoint-Ariston patří do společnosti Indesit, a indezit bych si dnes už nekoupil, je to pračka tvořená na pár let životnosti. Poruchovost z 10 praček je 9,5 takže indesit nic moc. Hotpoint ale i když je od indesit myslím že by měla být o něco lepší a vydržet dýl. Nechci Vám ji zošklivit, ale píšu to tak jak to vnímám já.
      Přeji Vám ať je na cestě ten nejlepší kus. Snad vydrží co nejdýl. Mějte se

Odpovědet

• Re: Re: Hotpoint AQ114D697D EU/B

Lukáš 22.1.2014 22:17:25

Zdravím vás, máme pračku Indesit v bytě který pronajímáme už cca 5 let, a pere bez jediné poruchy. Indesit je furt lepší než třeba Whirpool, ona větší poruchovost je dána i velkým počtem prodaných praček této značky. Co se Hotpointu týká, třeba v Anglii je na to se spolehlivostí asi stejně jako Beko či Zannusi.
        Tento model na velkou náplň prádla je myslím rozumná volba. Pokud ji nebudete zbytečně přetěžovat a honit na nejvyšší otáčky, mohla by něco vydržet. Důležité je chovat se k pračce tak jak to výrobce doporučuje. Zbytečné přerušování programu nebo vypínání pračky během provozu je nejlepší cesta jak zničit řídící kartu spotřebiče. Řídící karty praček jsou rok od roku náchylnější na toto zacházení. Přeji ať vám nová pračka slouží dlouhá léta k vaší spokojenosti. Když tak napište sem nějaké zkušenosti z provozu tohoto modelu. jak kvalitně máchá, pere odstřeďuje a je nebo není hlučná.
        S pozdravem Lukáš

Odpovědet

• dotaz

Sandra 21.1.2014 15:17:39

Dobrý den, marně jsem hledala na netu nějakou radu, až jsem narazila na vás. Mám následující problém. Po 20 letech mi odešla česká automatka romo fulnek, bohužel, už nevím jaký typ, ale byla jsem s ní maximálně spokojená, měla volbu polovční náplně a plně mi vyhovovala. Byla jsem tedy nucena koupit pračku novou Candy aqua tempo na 3,5kg, ale jsem v šoku, voda v pračce není vidět ani pri máchání a při praní na 40 pračka máchá poze 2X to snad nemyslí vážně? Pračku nepřetěžuji, přesto, prádlo není vymáchané ani na niné cykly praní, poradíte někdo prosím. Sandra

Odpovědet

• Re: dotaz

Jarda 21.1.2014 18:07:49

dobrý den Sandro,
          Vaše dřívější ROMO byla myslím Romo Pac 4,5 byla to pračka, která napouštěla vodu do poloviny okénka i výš, a máchala 5 x. Prádlo bylo dokonale vymácháně, navíc mezi poslední 2 máchání vložila odstředění. To už dnešní pračky neumí z důvodu velkého šetření vodou. Je to tak, ždímají sice častěji, ale zato berou málo vody na praní i máchání a perou taky déle. Pokud nechcete novou pračku a tohle Vám vadí, doporučuji vzít si kanistr s vodou a po napuštění vody na praní, pak i na máchání tam prostě přes šuplík nalít vodu. Při praní na 60°C můžete do pračky nalít do bubnu, po okraj teplou vodu, pak tam nasypat prášek a teprv vložit prádlo. Pračka to trochu ochladí novou vodou, ale stále ušetříte protože délka ohřevu se dost zkrátí. Můžete i přes šuplík dolít teplou vodu. A po skončení programu navolte ještě 1 máchání navíc s odstředěním. Je to sice náročnější, musíte u pračky strávit víc času, ale je to takhle nejjednodušší. jinak by pak odborník musel nastavit hladinový spínač v pračce tak, aby prostě vypnul až bude mít víc vody.
          Přeji pěkný den.

Odpovědet

• Re: Re: dotaz

Sandra 21.1.2014 18:19:53

Děkuji za odpověď, nevím přesně, ale byla na svou dobu dost zmáklá, měla přídavné programy A,B,C,D,E a byla celá bílá, bohužel odešla a pochybuju, že ještě někde podobnu seženu, ten systém, který doporučujete, je dobrý, ale připadá mi, jakobych měla poloautomatickou pračku

Odpovědet

• Re: Re: Re: dotaz

Jarda 21.1.2014 21:20:51

Ano, tak to pak vypadá když ve výrobně něco dělají na úkor kvality praní :)
              Takže ta pračka s programy A B C D E byla romo PAC 4,5
              Myslím že, A-krátké odstředění B-předpírka 30° C-poloviční náplň D-jemné praní E-intenzivní praní. Byla to dobrá pračka a pokud jste ji vyhodila, tak se nedá nic dělat. Mohl na té pračce odejít například jen kondenzátor, který by šel vyměnit. Tu pračku můžete možná sehnat přes bazar nebo alespoň podobnou Tamat 500, která už šetřila vodou víc než Romo, ale pořád to bohatě stačilo na kvalitní praní a máchání. Byly to jednoduché a dobré jak píšete zmáklé pračky, škoda že se už dnes nevyrábí, myslím že by o ně byl velký zájem i přes vyšší spotřebu vody. Tenkrát za jejich dob byla voda levná, takže dříve všechny pračky nešetřily tolik. Myslím že byste byla spokojená i s novějšími typy praček ne Romo, které ale jdou taky sehnat jen přes bazar nebo na inzerát třeba pračka Philco Soft Line, nebo Crosley (taky Philco) i starší Bosch nebo Zanussi, Později se dělaly i Romo Zerowatt.
              Přeji ať se daří.

Odpovědet

• Re: dotaz

Standa 22.1.2014 10:46:41

Otzkou je,zda jste kvůli nedostatku prostoru musela koupit tak malou "mini" pračku. To je pračka tak pro jednu osobu a nemůžete od ní očekávat to, co od klasické. Nízkou hladinu vody by možná, pokud by to ovšem šlo, se dalo zvýšit na hladinovém spínači, ale to by musel provést servisní technik. U starších typů praček to nebyl problém. Jinak jak je tady často uváděno, jedna z mála značek kde jde zvýšit hladinu vody, jsou pračky Gorenje.

Odpovědet

• Re: Re: dotaz

Lukáš 22.1.2014 22:54:08

No v oblasti mini praček je špička značka Eudora, dodnes používá na tyto pračky nerez vany. V této licenci vyrábí minipračky bývalé Romo. Kdybych byl nucen koupit pračku těchto rozměrů vsadím na českou licenční výrobu. Popř zvážím minipračku od Electroluxu. Candy nepřipadá v úvahu..

Odpovědet

• Prosím o radu

Alena 18.1.2014 17:11:39

Polámala se mi pračka, musím tedy rychle koupit novou, peru pro 5 lidí. Vybrala jsem pračku Bosch WAQ 28461BY nebo BOSCH WAE 20367 BY. Ráda bych spolehlivou, případně dobře opravitelnou a aby dobře prala. Občas peru pár věcí v ruce a potřebuji je jen vyždímat, tak aby to bylo také možné. Limit mám kolem 10 000Kč. Rozdíl mezi vybranými je v tom, že jedna je na 8 kg a druhá na 7 kg. Nevím, jestli ještě nějaký další.
            Prosím, poradíte mi?

Odpovědet

• Re: Prosím o radu

Jarda 18.1.2014 17:29:44

Zdravím Aleno,
              Vámi vybrané pračky jsou docela kvalitní, značka Bosch patří k těm lepším. Jsou si velmi podobné takže já bych volil tu s větší náplní bubnu. Přece jen pro 5 lidí je třeba větší buben, protože je dobré ho nepřeplňovat a prádlo se pak lépe vypere a prodlužuje se životnost pračky. Pračce pomůžete i tím, že neždímáte na nejvyšší počet otáček. Pár věci prát v ruce se už ani nevyplatí, dnešní pračky mají rychlé programy, ale pokud chcete prát jen v ruce, pak se na prodejně zeptejte, jestli je možné na pračce nastavit jen samotné odstředění, ale myslím že určitě je. Můžete se taky podívat po pračkách značky AEG, které jsou také velmi dobré.
              Je možné i opravit vaši starou pračku, možná že je na ni zkažená jen nějaká blbost.
              Přeji pěkný den.

Odpovědet

• Re: Re: Prosím o radu

Alena 18.1.2014 18:03:55

Dobrý den, moc Vám děkuji za radu. Moje stará pračka byla také Bosch, mám ji asi 15 let, už trochu začíná i rezavět plechová kastle, jednu dobu byla hodně hlučná při odstřeďování, pak se to uklidnilo, teď teče, ne nějak hrozně, ale po vyprání je pod ní mokro. Manžel říká, že nemá cenu to spravovat, po těch letech, co už má za sebou. Na AEG pračku jsem se také dívala, konkrétně AEG Lavamat L75280FL, ale v prodejně mi říkali, že se AEG nedá opravit. Tak doufám, že ten Bosch by na tom mohl snad být o něco lépe. Něco mi tam říkali o půlených vanách u některých praček, ale nevím, jak se dá tato informace získat.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Prosím o radu

Jarda 18.1.2014 19:18:37

Zdravím,
                  Záleží co se nedá opravit, možná mysleli výměnu ložiska, půlená vana je ze dvou půlek k sobě přidělaných. U některých typů je dělitelná, u některých napevno a pak se myslím mění celá prací jednotka. U Bosche myslím že ložiska jdou měnit. U Vaší staré Bosch jsou už také vadná ložiska a nejspíš ta voda protéká už přes gufero. Proto asi byla i hlučná.
                  Přeji Vám ať Vaše nová Bosch vydrží aspoň tak, jako ta stará.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Lukáš 18.1.2014 20:10:20

Zdravím, 15 let starý Bosch určitě vana v nerezu, na vašem místě bych to zkusil opravit, vana téct nebude pochybuji o tom, spíše bych to viděl na prasklou manžetu nebo netěsnost ve spodní části pračky. Druhá věc je jestli pračka nepropouští vodu přes gufero před ložiskem.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Alena 20.1.2014 19:16:29

Moc děkuji za rady, nakonec se manžel podíval, proč pračka teče a zjistil, že netěsní hadice od násypky do pračky. Zkusíme objednat novou a opravit to. Ještě jednou díky za rady, kdybyste mi nenapsali, že to může být jen nějaká drobnost a opravit tuto pračku se ještě vyplatí, tak bychom na to ani nepřišli a hned kupovali novou. Přeji Vám všem hezký den.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Jarda 20.1.2014 20:53:45

Zdravím Aleno,
                        Jsem rád, že to byla jen drobná závada, když jste na pračku zvyklá a spokojená s ní, bylo by jí škoda. Ta hadice bude nejspíš uvolněná vibracemi nebo už styřelá. Nejlepší je koupit novou.
                        Také přeji pěkný den.

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Lukáš 20.1.2014 23:52:52

Zdravím, jsem rád že je to závada lehce opravitelná. Tyhle staré Bosche nemají problém vydržet i 20let. Vana v nerezu, ložiska ještě poctivé né to bahno co se dává do praček dnes, rozhodně se ji nezbavujte. Ať vám slouží ještě dlouhá léta. S pozdravem Lukáš

Odpovědet

• whirlpool awo/d 45135/1

Roman 17.1.2014 15:20:21

dobrý den, neměnil jste někdo u tohoto typu pračky ložiska + gufero? Údajně to nelze rozdělat a nejde se k tomu dostat, neboť je tento prvek svařený. Co tam je svařeno? Nerez, nějaká slitina, nebo...? A to, co je svařeno, je něco, čím se nesmí propustit voda? Nové to stojí 3.500kč a v jedné opravně na netu to nabízejí jako repas, že vymění ložiska + gufero a opět to svaří k sobě. děkuji moc za případné info.

Odpovědet

• Re: whirlpool awo/d 45135/1

Jarda 17.1.2014 16:04:51

Zdravím Romane,
                  bude to nejspíš plastová vana, která je dělená na dvě půlky k sobě svařené, a tam nesmí voda projít. Tekla by po podlaze a co hůř po motoru. Myslím že po opravě odejde něco jiného za pár let, je to totiž wirpul.
                  Možná by byla lepší nová pračka.
                  Zdravím a přeji šťastné rozhodnutí.

Odpovědet

• Re: Re: whirlpool awo/d 45135/1

Roman 17.1.2014 19:00:31

zdravím Jardo,
                    předem díky za odpověď, nicméně teď jsem měnil v pračce čerpadlo, tudíž jsem tam i trochu viděl a plášť bubnu je nerez.....

Odpovědet

• Re: Re: Re: whirlpool awo/d 45135/1

Jarda 17.1.2014 20:44:37

Zdravím Romane,
                      Buben je nerez, ale vana je myslím duraprop. Pokud jste se ptal na buben, omlouvám se. Počkejte co k tomu řekne pan Lukáš nebo Standa.
                      Zatím naschle.

Odpovědet

• dobré ráno,
                        tak ještě jeden dotaz... když to tedy ten materiál duraprop, tak čím s svařuje? Horkovzdušnou pistolí s příslušnými tyčkami, nebo....? Kde se dají koupit tyto tyčinky? děkuji

Odpovědet

• Dobrý den,
                          http://www.youtube.com/watch?v=Rd5NKbpVSRM
                          na tomto videu je vana, kterou rozpůlí a vymění ložisko, jestli to tak u Whirlpool nejde, musí se asi zakoupit celá vana. Je to plast, takže by měl jít horkovzdušnou pistolí svařit, ale svar nepůjde bez poškození rozdělat, nevím jak se vám to povede.
                          Přeji hodně štěstí.

Odpovědet

• Jardo,

díky, alespoň mám nějakou představu, jak to tam uvnitř vypadá. Seženu si ložiska a gufero a jdu do toho. Potom písnu... díky všem

Odpovědet

• Přeji hodně štěstí, určitě dejte vědět jak to dopadlo.

Odpovědet

• Zdravím všdchny, tak jsem to včera rozdělal.... PLastová vana a svařená po celém obvodě. Žádné sponky, nebo šroubky a těsnění.. prostě natvrdo svařený plast. Vzal jsem pilku na železo a kolem jsem to celé opatrně rozříznul. To se docela povedlo. Začal jsem vyndávat ložiska... vnější menší ok, z vnitřní strany jsem vyndal gufero, ale pod tím je větší ložisko, které jsem do teď nevyndal. jak vyndat to větší ložisko, co je hned pod giferem z vnitřní strany pračky. Vypadalo to, že uvnitř gufero je v jakýmsi osazení - byly vidět jakoby roztemovaný plastový kolíky - ty jsem odvrtal, ale stále nic nechce povolit. Nevím, ani na kterou stranu to ložisko má jít ven... Jestli směrem do pračky, nebo na druhou stranu. Z vnější strany jsem to ložisko normálně vyrazil, ale ted je tam pouzdro toho ložiska a netuším, zda toto vyndat (nejde to), aby se mohlo z druhé strany vyrazit i to větší vnitřní ložisko. Mezi oběma ložiskami je zhruba 3cm prostor, kde je vidět jakýsy jakoby klínek, vypadá jako na zajištění řemenice, ale nejde vytáhnout. Jestli s tím není třeba něco udělat...?? předem děkuji za informace Roman

Odpovědet

Lukas 11.7.2014 0:17:51

Zdravím,
                  tak jsem taky rozebral buben kvůli hlučným ložiskům.
                  Závada je jasná netěsnost gufera a zaplavení ložisek vodou vedlo k zrezivění.
                  Ložiska jsou následující:
                  skf 6205-2Z/C3 GJN to větší
                  skf 6204-2Z/C3 GJN to menší

Odpovědet

Dan 12.9.2014 13:16:05

Narazil jsem na Vaší diskusi a zajímalo by mne jak a čím jste buben svařovali, jak to dopadlo a rozměr gufera. Mám doma podobný šmejd a podobné trápení s ním. Děkuji za odpověď.

Odpovědet

Jozef 10.2.2015 13:18:05

Dobrý den
                    Jaké je označení gufera a jak se ten plast dá zpět dohromady?
                    Děkuji za odpověď

Odpovědet

Pavel 17.1.2015 13:23:50

Dobrý den, při zapnutí pračky START se objeví porucha F*23. Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědet

• prsčka indesit

tery 17.1.2014 13:06:07

Mám málo používanou pračku Indesit, dva roky stála v suché místnosti dnes po zapnutí do sítě nejde zapnout...čím to? Zajímavé že se to vždy po.. v nevhodnou dobu. První pračka Aristonka vydržela skoro dvacet let možná s jednou dražší opravou, ale byla kvalitní. Dnes se nedá věřit ani pračkám hrůza :/

Odpovědet

• Re: prsčka indesit

Jarda 17.1.2014 16:01:19

Zdravím Tery,
                      To bude možná programátorem, ale taky tím že indezit je pračka, která je kvalitou na tom asi jako virpul. Prostě po záruce skončit.

Odpovědet

• Prosím o radu

Josef Polanecký 17.1.2014 0:05:56

Dobrý den, moc prosím o radu jakou vybrat pračku.
                        Mám vybrané dvě 1) Gorenje WA 7039
                        2) Beko WMB 61242 PT

Jakou vybrat? Popř. prosím o doporučení jiné v této cenové relaci - cca 7500.

Moc děkuji
                        a jsem s pozdravem

Odpovědet

• Re: Prosím o radu

Jarda 17.1.2014 15:58:42

Zdravím Josefe,
                          Obě pračky jsou podobně kvalitní, Vámi vybraná Gorenje má myslím možnost zvýšit hladinu vody, což zajistí lepší máchání, má i jednodušší ovládání. Beko má zase displej, ale myslím že byste měl si vzít tu, která Vás víc láká.
                          Přeji šťastný výběr.

Odpovědet

• whirlpool nebo gorenje?

Terka 16.1.2014 21:45:21

Dá se říci nějak obecně, jestli je spolehlivější nebo lepší (popřípadě v čem) značka whirlpool nebo gorejne?
                            Děkuji

Odpovědet

• Re: whirlpool nebo gorenje?

Jarda 17.1.2014 15:51:46

Zdravím Terko,
                              Rozhodně je Gorenje mnohem kvalitnější než wirpůl, pokud chcete levnější pračku a kvalitní, tak Gorenje je dobrá volba. Wirpůl je záměrně často dělaná s vadami a tak, aby po záruce šla do kytek. Podobně jako Gorenje jsou na tom i Beko.
                              Přeji pěkný den.

Odpovědet

• Re: Re: whirlpool nebo gorenje?

Terka 17.1.2014 16:23:49

děkuji za radu, o whirlpool jsem už slyšela něco podobného, takže už jsem rozhodnutá:-) Myslíte, že pračka Gorenje W 6503/S je dostačující jako první pračka do domácnosti, zatím pro dvoučlenou rodinu?

Odpovědet

• Re: Re: Re: whirlpool nebo gorenje?

Jarda 17.1.2014 20:54:17

Zdravím Terko,
                                  Určitě je to dostačující pračka s větším bubnem, takže pro dvoučlennou rodinu (zatím) bude ideální, pračku zbytečně nepřeplňujte a pokud můžete, nepoužívejte často nejvyšší počet otáček. Není ani drahá, můžete se podívat i po jednodušších Gorenje pračkách. Ale pokud se Vám líbí tahle, je to dobrá volba.
                                  Mějte se hezky.

Odpovědet

• jvosecka@seznam.cz
                                PROTOŽE STARÉ TEXTY NÍŽE MOHOU POMOCI JINÝM ,KTĚŘÍ SE SEM OBRACEJÍ O RADU -NEBYLY UŽ K NALEZENÍ PROTO JSEM JE ZKOPÍROVALA JAK JSEM SI JE TEHDY ULOŽILA,I KDYŽ PŘÍSPĚVEK JE TÍM DOST DLOUHÝ.
                                MŮJ DOTAZ A LASKAVÉ ODPOVĚDI KTERÉ JSEM ZDE TEHDY OD VÁS DOSTALA ,LUKÁŠI ,MIRKU A STANDO.JSOU Z ROKU 2013. SLÍBILA JSEM TEHDY ŽE SE JISTĚ OZVU,ALE ŽIVOTNÍ OKOLNOSTI MI ZABRÁNILY UDĚLAT TO DŘÍVE. TAK POZDĚ ALE PŘECI. SAMOZŘEJMĚ ŽÁDNÝ OPRAVÁŘ (ANI DOBRÝ ) S TÍM NIC NEUDĚLÁ.PRAČKA JINAK STÁLE DOBŘE PERE I ŽDÍMÁ A VYŘEŠILA JSEM TEDY VIBRACE 15 KG ZÁTĚŽÍ K ZADNÍMU OKRAJI (DROBNÝ ŠTĚRK V PLASTOVÉM KONTEJNERU OD HNOJIVA ).JEŠTĚ JEDNOU ZDE VŠEM PÁNŮM DĚKUJI A CHVÁLÍM JE.MĚLI JSTE PRAVDU A VAŠE ODPOVĚDI MI POMOHLY ALESPOŇ K PROVIZORNÍMU,NICMÉNĚ USPOKOJIVÉMU,ŘEŠENÍ.

• AEG pračka 72640 eko lavamat update -vibruje
                                Jana Vosecká 26.4.2013 12:21:36
                                pračku vlastním asi 10 let nikdo mi nebyl uspokojivě schopen vysvětlit,proč pračka od úplného začátku ,hned po koupi a instalaci, tak silně vibruje při ždímání. A to používám od počátku max 900 otáček.V záruční době mně odkazovali na nesundané transportní zajištění ,nerovné ustavení a podobně .nic z toho nebyla samozřejmě pravda . Pračka vibruje o stošest - stejně i po nedávné výměně tlumičů za hydraulické-od toho jsem si slibovala nápravu.
                                Mimochodem v nedávné době při manipulaci s ustavením na pryžovou podložku (měla jsem už obavy o dlaždice) jsem si totiž všimla ,že pračka jde nezvykle lehce překlopit dopředu-směrem na plnící otvor,zatímco dozadu nikoli.mohl by snad být špatně usazený buben??
                                Po předchozí Phhilco ford používané od1975 až do r2003 při 3 detech pouze s 1 výměnou čerpadla a pryžového límce za celou dobu ,mně AEG poněkud zklamala.
                                Pátrám tedy ,čím by to mohlo ještě být-věděl by někdo?
                                Odpovědet
                                o Re: AEG pračka 72640 eko lavamat update -vibruje
                                Lukáš 26.4.2013 18:14:47
                                Zdravím, vámi udávané potíže by mohly být způsobené nevhodnou konstrukcí pračky, kde jsou nevhodně uložené tlumiče až v zadní části vany a v předu je na vaně umístěné hodně bytelné závaží což by nasvědčovalo i tomu že je pračka lehce překlopitelná. V zadní části vany je závaží o 80% menší než vpředu. Druhá věc je jak účině na pračce funguje rozpoznání nestability. Škoda tohle jste měla řešit v záruční době a nenechat se odbýt neopodstatněnýma argumentama. Za zvážení by stálo i překontrolování horního uložení vany. Jestli jsou pružiny v pořádku a také zkontrolujte jestli buben nemá vůči vaně znatelnou vůli. Určitě ještě počkejte na vyjádření pana Standy.
                                Pokud by nic nepomohlo používejte nižší ždímací otáčky a pračku plňte tak že po naložení prádla zůstane mezi horní částí bubnu místo na lidskou pěst. S nižšíma dávkama prádla má pračka více práce s rovnoměrným uložením před ždímáním.
                                Odpovědet
                                 Re: Re: AEG pračka 72640 eko lavamat update -vibruje
                                Mirek 26.4.2013 19:59:48
                                Može to byť tak jak u virpolu ze předu plniciho chyba v tym že ďura v zadni stěně bubna pro hřidel neni zrobena přesně uprostřeď ale kuštěk mimo střeď a pak je buben vyoseny
                                Odpovědet
                                 Re: Re: AEG pračka 72640 eko lavamat update -vibruje
                                Standa 26.4.2013 21:28:16
                                Mimo zajištění přepravními aretačními šrouby které jste si doufám, všechny sama nebo za pomoci někoho jiného odstranila, mívaly dříve alespoň některé pračky ještě ve spodní části tvarované polystyrenové podložení bubnu, které šlo vytáhnout pouze položením pračky na záda nebo na bok. Zajímalo by mne, kdo vám nedávno měnil tlumiče; jestliže připustím, že někdo, kdo má trochu technické znalosti, tak jistě měl zájem na závadu přijít. Zarážející je ale to, jak říkáte, že pračka jde nezvykle lehce překlopit směrem dopředu. Každopádně je nutné, jak vám doporučuje p. Lukáš, sundat horní kryt a překontrolovat usazení a zavěšení celé prací jednotky. Po odstranění horního víka a zatlačení seshora na celý element který je zavěšený na pružinách, by se vana s bubnem měla přes mírný odpor tlumičů pohybovat jak dolů a s pomocí pružina zase nahoru. Zrovna tak by se vše mělo mít volný pohyb i do stran. Ale chtělo by do řešení problému zapojit někoho, kdo této tématice rozumí a ví si s takovými věcmi rady. Doufám že mi rozumíte. Jinak to podstatné i včetně otázky rozložení prádla už p. Lukáš řekl. Osobně by mě to velmi zajímalo; není přece možné, aby vám to nikdo nevyřešil za tak dlouhou dobu. Nakonec je i to možné, co píše p. Mirek, totiž neznatelně vyosená hřídel bubnu. S takovou pračkou, ale jiné značky jsem se už před dávnými časy také setkal. Pochybuji však, že podložením nožiček na pražovou podložku se něco změní k lepšímu. Spíše naopak. Bydlíte v panelovém, nebo v rodinném domě? Neobtěžovaly vibrace sousedy ? Rád tuto vaši pračku viděl; nejste odněkud z Moravy ? Budu očekávat vaši odezvu a zdravím p. Lukáše.

Odpovědet

• Paní Jano, děkujeme za odezvu na naše rady. Vážím si toho, protože jen málokdo nám pošle zpětně své poznatky. Jak vidím, jste přemýšlivý, technický typ, (což i mnohým chlapům chybí) a dokázala jste si poradit. Jistě; vaše řešení není to po estetické stránce nejvhodnější, ale pokud to pomohlo, je to v pořádku. Kdyby tento problém s nestabilitou vznikl u některých jiných levnějších značek, tak bych se ani moc nedivil. Ale u AEG by se to stávat nemělo. Pro stabilitu každé pračky je i větší hmotnost důležitá. Proto známé pračky MIELE váží okolo 100 kg. Je sice s nimi obtížnější manipulace, ale pak sedí jak přibité. Zdraví Standa

Odpovědet

• Dobrý večer paní Jano,
                                    Je to opravdu zajímavé, závad způsobujících vibrace by mohlo být spousta. Jste opravdu vynalézavá žena, zajímáte se o technické věci a navíc si dovedete poradit i s takhle zvláštním problémem. Zdravím také pana Standu, Lukáše a Mirka také i když jsem se s ním moc nesetkal, ale myslím že by to mohl být ten důvod vibrací, ale to už jde vyřešit jen novým bubnem.
                                    Napadlo mě také jestli na pračce nechybí závaží shora na vaně a je jen vpředu kolem dveří.
                                    A 100 kg pračky Miele, navíc s kvalitním odpružením a tlumiči skutečně jen tak něco nerozhází.
                                    Přeji ať teď už pračka slouží co nejlépe :)

Odpovědet

• Pomoc při výběru

Tereza 14.1.2014 21:42:59

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit ohledně výběru pračky (zatím pro dvoučlenou rodinu) za rozumnou cenu. Vybrala jsem Gorenje W 6503/S a Beko WMB 51231 CS PT, popřípadě Whirlpool AWO/D 45140. Můžete mi prosím jednu z nich doporučtit, popřípadě navrhnout jinou?
                                    Děkuji, Tereza

Odpovědet

• prosím Váš názor

Marta 14.1.2014 19:21:00

Potřebuji pračku cca. do 6 kg. ale užší a raději s předním plněním. Peru denně cca. 2 várky!!! Jen prosím neraďte Mielle,je to nad mé fin. možnosti. Vidím to tak do 15000 i levnější. Hlavně abych ji neměnila za 3 roky..
                                        Díky za názor všech,hlavně technicky přemýšlivých mužů

Odpovědet

• Re: prosím Váš názor

Jarda 14.1.2014 20:02:47

Dobrý večer Marto,
                                          Technicky 6 kg prádla do užší pračky stěží narvete, nemáte tedy asi dost místa, jinak na 2 várky denně bych volil co největší pračku. Zkuste se podívat po pračkách Aeg, Bosch, Siemens, z těch levnějších pak Beko či Gorenje. Všechny tyto pračky by měly několik let vydržet bez problémů.
                                          Ovšem pokud ji nepotřebujete hned, vyplatí se pár měsíců ještě šetřit a koupit Miele.
                                          Přeji šťastné rozhodnutí.

Odpovědet

• Re: prosím Váš názor

Jakub Pařízek 16.1.2014 12:53:59

Dobrý den,

v daném cenovém limitu můžete pořídit i velmi zdařilé úzké pračky. Například AEG L76270SL má náplň 6,5 kg, ot 1200 ot/min rozsáhlou programovou výbavu a skvělé, přehledné ovládání.

S pozdravem
                                          Jakub Pařízek

Odpovědet