Diskuse

 • AEG L85275XF nebo 76475FL

  Petra 17.8.2013 9:51:19

  Dobrý den,moc prosím o radu,vybírám mezi AEG L85275XF a L76475FL.L85275XF má osvěžení prádla párou s čímž nemám zkušenosti takže nevím jestli je to přínos,ale má dobré recenze,ta druhá má asi menší spotřebu,ale nenašla jsem ani jednu recenzi.Jinak nevím jaký je mezi nimi rozdíl.Cenově jsou na tom skoro stějně.Móóc prosím o radu v čem je která lepší,kterou vybrat.Děkuji!

  Odpovědet

  • Re: AEG L85275XF nebo 76475FL

   Standa 19.8.2013 4:44:16

   Paní Petro, ať již koupíte kteroukoliv z nich,chybu neuděláte. Ale zkuste třeba tu s tou párou,(a opravdu ji má ?), i když nevím nakolik to má praktický význam. A nezapomeňta včas odšroubovat zadní aretační přepravní šrouby !

   Odpovědet

  • Re: AEG L85275XF nebo 76475FL

   Petra 19.8.2013 13:58:54

   Pane Stando,jestli ta pračka opravdu tu páru má,to fakt nevím,někde uvádějí že ano,někde není ani zmínka. A nakolik to má praktický význam taky nevím,nemám zkušenost a to ani z doslechu.Rozhoduji se mezi těmito dvěma modely,tu nerez hlavně z toho důvodu,že pračka bude stát na chodbě,tedy na očích a tak mi přijde,že tam ta nerez víc pásne.To víte,malá koupelna,ale velká chodba.Ta druhá mě zaujala menší spotřebou.Jinak dík za radu a upozornění.

   Odpovědet

   • Philko green line

    Mynářová 16.8.2013 9:43:00

    Dobrý den, mám velice starou pračku Philko green line - snad 17 let. Má jedinou vadu - ikdyž zavřu přívod vody teče do ní občas voda. Opravář řekl, že je špatný stopventil a mám raději koupit novou pračku. Není mi ale jasné jak je možné, že nateče voda ikdyž je zavřená. Pračku nechávám tedy zatím zavřenou, ale zase smrdí a před praním ji musím prohnat octem. Máte nějakou radu - nepomohla by nějaká hadice, na které je aquastop ventil.

    Odpovědet

    • Re: Philko green line

     Lukáš 16.8.2013 13:00:41

     Zdravím vás, patrně postačí když vyměníte pračkový ventil na kterém je našroubovaná hadice, patrně propouští i v zavřené poloze. Jinak dle toho že do pračky teče voda i když je vypnutá značí, že propouští i napouštěcí ventil v pračce, stačí i drobná nečistota která se do něj dostane, třeba mini kamínek a ventil nemusí dovírat. Jinak tohle není důvod k výměně pračky! Počkejte ještě na vyjádření pana Standy.

     Odpovědet

    • Re: Philko green line

     Standa 16.8.2013 14:06:47

     To znamená, že zavíráte hlavní přívod vody hlavním pračkovým kohoutkem na který je napojena napouštěcí hadice ? I kdyby tento byl vadný, voda by se do pračky přes napouštěcí elektromag. ventil (je umístěný uvnitř pračky), neměla dostat, protože je dosti běžné, že se nechává kohoutek otevřený. Pak bych tomu rozuměl tak, že je jak hlavní pračkový kohoutek, tak i tento vnitřní elektromagnetický ventil vadný. Zavření nebo otevření dvířek nemá na napouštění vypnuté pračky vliv. Jde v podstatě o banální záležitost spočívající ve výměně nejlíp jak kohoutku ve zdi, tak i vnitřního elektromagnetického ventilu. Pokud jste s pračkou spokojená a nemá žádné jiné větší závady, sežeňte si jiného opraváře nebo kdo se v pračkách vyzná, ať se vám na to podívá.

     Odpovědet

     • Re: Re: Philco green line

      Mynářová 16.8.2013 18:56:38

      Děkuji - hned jsem zkoušela jiného opraváře a ten se mi prý po ventilu podívá a vymění, pokud ho sežene. Děkuji za radu.

      Odpovědet

     • Návod k pračce BAUKNECHT WA 192

      Mirek 15.8.2013 17:05:46

      Dobrý den, zdědil jsem tuto pračku ale bohužel bez návodu k obsluze. Na internetu ho nemůžu nikde najít a proto bych se chtěl zeptat tady jestli někdo neví jak s touto pračkou zacházet. Předem děkuji za odpovědi

      Odpovědet

       • pračka

        Jana 15.8.2013 13:48:55

        Poradil by mi někdo s výběrem pračky? Mám požadavek, aby neměla příliš dlouhou dobu pracího programu (240 minut mi přijde šílené), takže krátký prací cyklus, klidně větší spotřebu vodu a navíc bych uvítala vrchní sprchování prádla. Děkuji.

        Odpovědet

        • Re: pračka

         Lukáš 16.8.2013 22:24:25

         Zdravím paní Jano, pokud jste byla spokojená předpokládám s AEG volte pračku stejného výrobce, tyto pračky mají sice přednastavené programy kde čas krátit nelze ale u základního což je bavlna a syntetika je možné nastavit teplotu délku praní ve třech časech tuším základ je 2,5h pak 1,5h, a poté 45 nebo 50 minut. Určitě naleznete model i s přímým sprchováním prádla. Podívejte se přímo na stránky AEG-electrolux. Tam si pračku určitě vyberete. S pozdravem Lukáš

         Odpovědet

        • Re: pračka

         Kamil 21.8.2013 13:04:46

         Dobrý den,
         vzhledem k tomu, co zde píšete bych Vám doporučil pračku Blomberg WMF 8649 WZE60. Níže přikládám odkaz:

         http://www.blomberg.cz/catalog/product/106

         Blomberg je u nás málo známá německá značka vyrábějící dle mého názoru špičkové pračky, které pravidelně bodují v německých testech, kde se podrobují i zátěžovým testům, simulujícím 10 let provozu.
         Výše zmíněný model je jedním z nejúspornějších na trhu, ale tyto údaje se týkají pouze energeticky úsporného EKO programu. Standardní programy mají naopak jednu z nejvyšších spotřeb vody (bavlna 60 stupňů 85 l, hygiena až 85), pračka má navíc i senzor máchání. U většiny programů lze nastavit úroveň zašpinění prádla. Pračka Vám na základě zvoleného programu, množství vloženého prádla a nastavené úrovni zašpinění doporučí vhodné dávkování pracího prostředku. Jedinou nevýhodou této pračky je, že displej nekomunikuje v češtině.
         Vřele Vám tuto pračku doporučuji. Má velmi pozitivní recenze (až na jednoho uživatele, který si stěžuje právě na vyšší spotřebu vody).

         Přeji šťastný výběr. S pozdravem,

         Kamil

         Odpovědet

         • Výběr pračky

          Jana 11.8.2013 23:29:53

          Mám 18 let AEG 6251 oko lavamat-poctivá německá výroba ale bohužel pravděpodobně je špatný tlumič bubnu - při rozjezdu na ždímání hodně háže až se zastaví buben... při praní je v pohodě. Nechci už investovat nějaký tisíc, i když mi je úzko ji vyměnit, jelikož až na 2 malé opravy jede dobře. A dnešní pračky jsou bohužel všechny jen na krátkou spotřebu - snad kromě Miele . Ale taky to asi není co bývalo a cena je pro mě dost vysoká. Rozhoduji se mezi Bosch WAS 24468 a WAS 28443 - ale tento druhý model jsem nenašla na našich prodejnách. Je mezi němi velký rozdíl, kromě otáček? Ještě která má z nich voda plus a máchání navíc. Děkuji za odpověď.

          Odpovědet

          • Re: Výběr pračky

           Lukáš 12.8.2013 14:12:15

           Zdravím paní Jano, tlumič stojí cca 300kč a výměnu zvládne každý průměrně zručný člověk, včetně manžela.
           Je možné že může být špatné tachodynamo které hlídá rovnoměrně rozložení prádla. Já vám upřímně radím pračku opravit.

           Odpovědet

          • Re: Výběr pračky

           jan vančura 13.8.2013 20:07:29

           A PANÍ JANO STAREJ FÉN, ŽEHLIČKU, TELEVIZI,LEDNIČKU, KOLO, MOBIL, FOTÁK TO VŠECHNO SI TAKY NECHÁTE OPRAVIT PROTOŽE TO NOVÉ JE ŠPATNÉ? Místo tiskárny k pc si pořiďte psací stroj je kvalitní železnej dá se celej rozebrat, můžete v něm pak měnit ložiska :-). Tablet si taky nekoupíte protože máte kvalitní TNS ze Slušovic? Neopakujte tady ty bláboly některých manipůlátorů a přemýšlejte vlastní hlavou!!!!

           Odpovědet

           • Re: Re: Výběr pračky

            VY STAREJ REJPALO!!! 13.8.2013 20:30:45

            VY STAREJ REJPALO VÍTE O PRAĆKÁCH PRD PRDLAVÝ KUP SI TABLET A HREJ SI

            Odpovědet

           • Re: Re: Výběr pračky

            Jana 13.8.2013 20:53:23

            Pane Vančuro, kdybyste trochu přemýšlel,než něco napíšete. Jedná se o pračku, která stála tehdy 26 000 a ne o fén, žehličku, mobil atd za pár korun neb tisícovek, což také odpovídá kvalitě. I rádoby značkové výrobky jsou dnes jen taktika. Ukažte mi jediný výrobek nepocházející z číny, i když musí dodržovat určitý standart a kvalitu ale přece jenom dnes vyrobeno max. na 5 let a pak papaá. Štěstí pro zákazníka, vydrží-li to déle.
            S pozdravem Jana

            Odpovědet

            • Re: Re: Re: Výběr pračky

             Luboš 14.8.2013 12:10:11

             Pan Vančura má 100% pravdu! Plácáte tady hovadiny podle manipulace jedný firmy.

             Odpovědet

             • Re: Re: Re: Re: Výběr pračky

              Jana 14.8.2013 19:04:58

              Plácáte spíš Vy, pokud ještě pořád nechápete, dnešní výrobky jsou krátkodobé. Bohužel takový je dnešní svět ve prospěch byznysu. Ale o kvalitě je zbytečné diskutovat s mladou populací. Ti totiž kvalitu v dnešní době nezažili - jo na pár měsíců, let. Pro tučně vydělávající pohoda.

              Odpovědet

              • Re: Re: Re: Re: Re: Výběr pračky

               Standa 14.8.2013 19:44:25

               Paní Jano, máte v podstatě pravdu. Mám podobný názor, zvláště, když jsem ještě ze "staré školy", z generace, která neměla peněz nazbyt a vážila si věcí. Jen bych ještě poznamenal, že tady nikdo nelobuje ve prospěch některého obchodu nebo firmy. Myslím si, že jak p. Lukáš, tak i já, poskytujeme své rady ze svých letitých zkušeností s opravami praček a o svá poznání se dělíme s pocitem, že někomu tím pomůžeme. Zvláště, když úroveň znalostí prodavačů v obchodech nejsou vždy na patřičné úrovni. Nikomu nic nevnucujeme, protože nakonec každý má možnost rozhodnout se podle svého vlastního rozumu.

               Odpovědet

               • Nechtěla jsem a nechci lobovat za jednu značku, nyní mám zálusk na jinou ale s původní jsem max. spokojená i sestra, která má taky AEG. Nyní si koupila opět AEG, program hlavního prádla jede dle nálady, prádlo se skoro suší a ne pere. Je to bohužel ale trend všech dnešních praček - úspora energie - to je OK ale úspora vody je katastrofa,i když i tam je třeba úspor ale u mě na prádle vodou nešetřím. Prádlo musí být dobře pláchané a prané a program skvrny??? Co to vlastně je? Pračka nemá leaser aby odstranila skvrnu....a snadné žehlení????no jenom málo to vyždímá, aby to nebylo zmačkané...no nebudu dělat chytrou ale 18 programů je jenom pro lákání zákazníků. Doufám, že budu spokojená s novou pračkou.

                Odpovědet

           • Re: Re: Výběr pračky

            Lukáš 15.8.2013 13:09:46

            Pane Vančura když vám na autě odejde tlumič nebo vodní pumpa tak jdete a koupíte si raději nové auto že ano?

            Odpovědet

            • Re: Re: Re: Výběr pračky

             jan vančura 15.8.2013 15:13:29

             Auto mám 7 let v záruce :-) . Ale ne vážně, jasně že vyměním vodní pumpu. Co bude dál se uvidí. Některý motory už dnes nejsou rozebiratelný a při reklamaci motoru 1,2 tsi v hrůmsteru kolegovi 3x vyměnili celej motor místo řeba jen hlavy kde byl problém. Potřetí dostal zpět peníze.
             Bosch a Siemens ted uvádějí novinku pračku s dávkováním i-DOS tekutého prášku a i aviváže. Tušíte někdo zda se něco podobného chystá u AEG-Electrolux? Myslím že to inteligentní dávkování musí být dobré jak pro peněženku tak pro kvalitu vyprání. http://www.mall.cz/pracky-predni-plneni/bosch-way-32890-eu?v=510781

             Odpovědet

             • Re: Re: Re: Re: Výběr pračky

              Lukáš 15.8.2013 23:26:41

              AEG-Electrolux pokud vím tento systém nenabízí, tuto možnost nabízejí Bosch-Siemens kde funguje opravdu dobře, Miele ale ta má extérní zásobník a také Brandt-Fagor, kde v podstatě značka Brandt přišla s touto inovací jako první a to u vrchem plněného modelu.

              Odpovědet

          • Re: Výběr pračky

           Pawlas Jiří 11.3.2014 11:48:16

           Chtěl jsem se zeptat máme 1.5 roků starou pračku předem plněnou.Při ždímání i při nízkých otáčkách háže buben jak by chtěl vyletět.Děkuji za odpověď.

           Odpovědet

           • pračka PANASONIC NA-148VG4

            martin 11.8.2013 21:03:00

            Dobrý den chci jse zeptat jesli by jste doporučili pačku PANASONIC NA 148VG4.
            Velice se mi zamlouvá v černé technice jsou dobří.v DATARTU mi řekli že s prodaných kusu neměli reklamace a že jsou solidní
            Děkuji za info

            Odpovědet

            • Re: pračka PANASONIC NA-148VG4

             Petra 1.10.2013 19:38:04

             To by mě taky zajímalo. Přesně tahle pračka se mi líbí, ale nikde v kameném obchodě není k vidění. Prodavači, když řeknu Panasonic, rovnou pračku zavrhnou, protože s ní nemají žádné zkušenosti. ale vypadá dobře, i energeticky i designem :-)

             Odpovědet

             • Zkrácení doby praní

              Jana 9.8.2013 21:35:46

              Dobrý den,
              nemá někdo pračku AEG L75280FL nebo podobnou? V popisu je uvedena doba praní bavlny na 60 stupňů 225 minut. Zajímalo by mě, o kolik se zkrátí doba pracího cyklu při použití funkce "úspora času" Děkuji moc.

              Odpovědet

              • Re: Zkrácení doby praní

               Jakub Pařízek 4.9.2013 9:50:23

               Dobrý den,

               u model 47330 který má ale stejný software se klasická bavlna dá zkrátit na ca 1:30min. Tznm poměrně výrazně.

               S pozdravem
               Jakub Pařízek

               Odpovědet

               • skvrny

                Michal 9.8.2013 19:51:45

                Od doby, kdy jsme si koupili novou pračku LG, která se mi moc líbí, hlavně proto, že neskáče po celé koupelně, jako ta stará, se nám objevují na prádle skvrny, které tam před praním nebyly. Je to nepravidelný jev, ale zničeného prádla začíná nepříjemně přibývat. Používáme prací prášek ARIEL a aviváž Silan. Prosím poraďte. Díky

                Odpovědet

                • Re: skvrny

                 Standa 9.8.2013 22:00:50

                 Tento dotaz prosím, směřujte na dovozce těchto praček. Budu sám zvědav, co vám odpoví.

                 Odpovědet

                • Re: skvrny

                 Lucie 13.8.2013 17:29:44

                 mam ten sami problem :-) akorad mam pracku AEG LAVAMAT skusila jsem vse ale nic nepomohlo a nikdo neni schopny mi rict cim to je.... dokonce ani privolany opravar ten mi zdelil ze mam pracku naprosto v poradku .

                 Odpovědet