Diskuse

• porucha pračky

Silvie 29.11.2013 20:48:02

Dobrý večer,prosím o radu.Máme pračku Siemens Siwamat 2105-16let starou.Při ždímání v ní začne hrkat, a následně je nestabilní.Ždímání probíhá ve stylu,že na ní usedám,aby sebou tolik neházela(bydlíme v panelovém bytě).Při zkontaktování servisu mi bylo řečeno,že výměna ložisek+tlumičů,možná i kříže vyjde na 8000,-Kč.Manžel jí chce opravit sám,ale já mu to rozmlouvám.Mám dilema,zda to nechat na něm,nebo si pořídit novou.Jinak jsem s ní velice spokojena,žádnou jinou závadu dodnes neměla.Děkuji za radu.

Odpovědet

• Re: porucha pračky

Lukáš 29.11.2013 22:57:26

Zdravím paní Silvie, zkuste uchopit buben uvnitř a pohýbejte s ním do stran jestli v něm není znatelná vůle,jestli je volný kříž ozve se kovové lupnutí a vůli poznáte .Já bych to viděl na vadné tlumiče což není nákladná oprava. Cca svépomocí okolo 600Kč

Odpovědet

• porucha pračky

jana 29.11.2013 18:20:07

Dobrý večer,
        potřebuji poradit ohledně poruchy pračky. Máme pračku whirlpool, doprala jsem dvě pračky a když jsem chtěla dát třetí, tak se na displeji rozsvítilo F14 a nic s tím nejde dělat. Asi to bude na opraváře. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď

Odpovědet

Eman 29.11.2013 21:24:32

Na http://www.whirlpool.cz/ke-stazeni/navody, což jsou oficiální stránky Whirlpoolu, sekce Návody, si zkuste najít Váš model pračky. Pokud tam nebude zkuste otevřít návody k jíným. V závěru návodu je tabulka závad a chybových kódů, ale ne u všech modelů se F 14 musí objevovat. V rychlosti jsem otevřel dva návody, ale zrovna v nich F14 není popsáno.

Odpovědet

věra miklošová 10.1.2014 15:25:40

prosím o radu,doprala jsem prádlo na pračce whirpol č8592244941,snad je to číslo.......a začlo mi přidalším praní blikat f12 prosím může mi někdo poradit?moc děkuji zdravím

Odpovědet

jerry 2.6.2014 21:27:26

dobry den mel bych prosbu jestli by jste nevděl co se deje s pračkou když ja ji zapnu cvakne rele a motor ma snahu otočit s bubnem ale pouze se jen jemně houpe a netoči ani nežndime skusili jsme vyměnit motor a je to to same pradla tam bylo asi 4 tryčka děkuji za jakoukoliv radu

Odpovědet

• výběr pračky

verca 27.11.2013 22:26:43

Dobrý večer,
            na trhu je nepřeberné množství praček, dle mého názoru se spoustou nesmyslných funkcí. Na jaké parametry je tedy třeba se zaměřit? Děkuji. verca

Odpovědet

• Re: výběr pračky

Jarda 30.11.2013 19:29:07

Dobrý večer Verčo,
              Zaměřte se hlavně na to, aby pračka měla programy typu bavlna, syntetika, jemné ale to mají dnes všechny. Jiné programy nejsou potřeba, stejně se používají jedny a ty samé a navíc se na jiných nepere tak kvalitně. Otáčky stačí do 1000/min pokud nemáte sušičku. Vhodné je aby pračka brala dost vody na máchání popřípadě aby měla máchání + či zvýšení hladiny vody. Neberte wirpul, indezit, eCG, pilco, pro-line. Dobré pračky jsou BEKO, BOSCH, AEG, GORENJE - ta má i možnost zvýšit hladinu vody, nejlepší pak jsou Miele, ale jsou o dost dražší.
              Omlouvám se za pozdní reakci a přeji šťastný výběr.
              Jo a na A+ nebo A+++ nehleďte jsou to reklamní blbosti na zlákání lidí

Odpovědet

• Re: Re: výběr pračky

Lukáš 30.11.2013 20:01:18

Zdravím, dovolím si jen poznámku k Philcu. Tato nově vzkříšená značka vyráběla vesměs všechny své pračky v turecku, šly velice dobře poznat, stejné kastle dvířka ovládací prvky jako ostatní no-name pračky typu Nordline.. ECG...atd. Zpracováním nic moc. Ovšem před nějakou dobou začalo Philco vyrábět své pračky vesměs nové modely na bázi praček Electrolux a AEG. Vyrábějí se na stejné lince v Itálii. Jinak značka Philco jak už to tady bylo jednou psané patří dnes pod Electrolux.

Odpovědet

• Re: Re: Re: výběr pračky

Jarda 30.11.2013 20:47:35

Také Zdravím pane Lukáši, takže Philco by měly být zase poměrně kvalitní pračky. Záleží ještě na tom, aby člověk narazil na tu Italskou a vyhnul se té Turecké. Ale už to nikdy nebude Philco jaké bývalo před 15 - 30 lety. Obdivuji tyto staré pračky.

Odpovědet

• Re: Re: výběr pračky

Petra 10.3.2014 17:47:09

V žádném případě Beko nebrat!!!!!S wirpool i indesit spokojenost!

Odpovědet

• dotaz

Iveta 26.11.2013 8:30:47

Mám již asi 20let pračku Zanussi - jsem s ní velmi spokojená, celou dobu prala dobře, poruchovost byla minimální. Ale životnost je u konce a potřebuji novou pračku, chtěla bych stejně kvalitní jakou mám - asi Miele, ale potřebuji poradit jaký typ - zda levnější např. W 3371Edition 111 nebo drahší W5873WPS - jaký je mezi nimi rozdíl.
                A zároveň bych si chtěla pořídit k pračce i sušičku, ale vůbec nemám přehled, nevím, podle čeho mám sušičku vybírat.Chtěla bych také Miele,slyšela jsem dobré reference , ale ještě jsem ji nikdy nevyzkoušela.Děkuji za odpověď.
                Iveta

Odpovědet

• Re: dotaz

Pavel 28.11.2013 20:54:21

Myslím, že z pohledu uživatele je hlavní rozdíl v množství pracích programů, které má dražší typ. Pak budou asi i nějaké další vylepšení v konstrukci, například jiný typ motoru, ale to už možná člověk ani nezaznamená. Koupil jsem si nedávno tu W 3371. Programy má opravdu jen ty základní, ovšem na své minulé pračce Philco jsem používal stejně všeho všudy tak 2-3 programy stále dokola, takže to pro mě není problém. Pokud ale chcete prát nějaké peřiny, nebo impregnovat sportovní oblečení, mohla by pro Vás být lepší ta W5873WPS. Ta má i vyšší otáčky při odstřeďování, což může být výhoda při následném sušení v sušičce. Na mé pračce je max. 1400 otáček za minutu. Dávám někdy i méně, aspoň to tolik nemačká prádlo.
                  Pračka vypadá solidně, ovšem nemile mě překvapilo malé ostré místo (asi 2mm) u vnitřního okraje bubnu. Je to asi kaz v plechu, který se projevil při lisování tvaru bubnu a výstupní kontrola to buď neřeší, nebo je to v toleranci. Rukou se to místo dá ale snadno nahmatat.
                  Takovou zvláštností této pračky je dost hlučné otevírání dvířek, při kterém se ozve poměrně siná rána. Samotné praní je tiché, motor není ani trochu slyšet. Ozývá se jen žbluňkání prádla ve vodě. Ale když chci vyndat prádlo, lekne se asi celý dům :) Možná že je otevírání stejné i u toho dražšího typu, to nevím.

Odpovědet

• Re: Re: dotaz

Standa 29.11.2013 11:51:32

Právě u tak drahých značek by měl být buben bez jakýchkoliv ostrých míst. Při výběru je dobré trvat na předvední vybrané pračky a pak nejlépe starými dámskými silonovými punčochami nebo punčochovými kalhoty "vytírat" několikrát uvnitř buben, zda se jemný silon nezachytává. Mám to vyzkoušeno a osvědčilo se mi to. A trvat na dodání přímo právě vybraného kusu. Mám s tím své zkušenosti.

Odpovědet

• Re: Re: dotaz

Iveta 2.12.2013 12:53:52

Děkuji za odpověď,ale stále nevím, který typ si mám koupit.Chci kvalitní pračku, určitě nebudu inpregnovat,i když polštáře někdy peru i nyní a jak se znám, určitě budu používat 2-3programy.Celou dobu, co mám nynější pračku jsem nebyla zvyklá na hluk při odstřeďování nebo otvírání pračky - byla jsem nadmíru spokojená.Chci si s pračkou koupit i sušičku - nemám žádné zkušenosti, nikdy jsem sušičku neměla a stále nevím, jaké mám sledovat parametry. Co se týká financí - jsou mezi typy praček i sušiček dosti velké rozdíly. Pokud si koupím drahší, vyplatí se to ? Prosím poraďte, děkuji.

Odpovědet

• AEG

Radim 26.11.2013 0:22:36

Dobrý den uvažujeme o koupi této značky konkrétně
                    AEG Lavamat L88489FLCS2
                    AEG LAVAMAT L87680FL-CS
                    kterou z nich by jste nám doporučil a jestli je AEG kvalitní.
                    Děkuji za odpověd

Odpovědet

• Re: AEG

Jarda 30.11.2013 19:33:51

Dobrý večer Radime, předem se omlouvám za pozdní reakci, myslím že obě pračky jsou kvalitní AEG jako taková je značka docela kvalitní, samozřejmě že se také občas u ní může objevit závada ale nestává se to tak často jako u jiných levných praček. Z těchto 2 typů si vyberte Vám sympatičtější.
                      šťastný výběr přeji

Odpovědet

• výběr pračky

Denis 25.11.2013 21:20:36

Dobrý den, mohl by jsem znát váš názor na pračku Beko WMB 61443 PTA.

Odpovědet

Jarda 30.11.2013 19:36:26

Dobrý den, promiňte mou pozdní reakci, Beko jsou docela kvalitní pračky, měla by být i tato. Je to značka kde za poměrně málo peněz máte hodně muziky.
                          Pěkný den

Odpovědet

• Špatné ždímání

Petra 24.11.2013 21:18:03

Zdravím, mám pračku ECG, už asi rok. A z ničeho nic začala dělat hrozné rány když ždíme. Nevíte co s tím? dekuji

Odpovědet

• Re: Špatné ždímání

Jarda 24.11.2013 22:00:21

Zdravím Petro,
                              ECG patří mezi ty nejlevnější na trhu, takže počítejte s tím že kvalitní nebudou. Ty rány při ždímání mohou být z vadných tlumičů, možná z vadného ložiska, ale že by to odešlo už po roce? To musí opravdu být aušus. Pokud ty rány dělá často i při normální náplni prádla, tak se určitě musí zpravit nebo koupit nová.
                              Mějte se hezky

Odpovědet

• výběr pračky

Andrea 24.11.2013 19:57:43

Dobrý den,náhodou jsem narazila na tyto stránky, tak se zeptám...Chtěla bych koupit pračku s předním plněním (asi 7kg- je nás 6 v domácnosti)tichou,ne složité ovládání, dobrá spotřeba ne na úkor praní, přístupné čištění (filtr)a máme hodně tvrdou vodu...finančně něco do 20 000kč.
                                otázka je - je velký rozdíl mezi hlubokými(60cm) a užšími pračkami(40-50cm)? nezdá se mi, že můžou mít užší pračky stejné technické parametry (mají třeba horší stabilitu, životnost?), nechci si vybrat jenom esteticky-- užší pračku, která by byla elegantnější v prostoru koupelny a kterou preferuje manžel. Já vlastně nemám žádný argument, proč ne, ale tak nějak se mi to nezdá.
                                A druhá otázká zní, myslíte si, že koupit pračku se sušičkou v jednom (myslela jsem třeba LG1480YD nebo Siemens WD 148540)je dobrý nápad, samozřejmě tuším, že jeden přístroj se 2 schopnostmi, nebude úplně výhra, ale.... protože v zimě prádlo venku neschne a rozvěšené vevnitř mi překáží, uvažuji i o této možnosti.
                                děkuji za odpověď a radu

Odpovědet

Jarda 24.11.2013 21:54:54

Dobrý večer Andreo,
                                  Určitě užší pračka nebude mít buben velký jako ta širší dneska na pračku která má buben jako kdysi romovka napíší na 7 kg, na romovce bylo 4 kg. Je to reklamní klamný trik, nikdy buben nanaplníte na 6 kg v úzké pračce. Prádlo nabude dobře vyprané a bude mít málo místa a vody.
                                  Stabilitu mají oba typy praček srovnatelnou, protože větší pračka má více prádla, tedy i těžší, menší pračka pere míň prádla takže ho má lehčí. Vše závísí hlavně na uložení prádla při odstředění a dneska už většina praček prádlo ukládá takže by neměly skákat i když jsou odlehčeny oproti starým.
                                  Pračka se sušičkou v 1 je taky možnost, ale lepší je sušička zvlášť, protože má větší buben pro prádlo a to se lépe usuší když má víc místa. V pračce byste nemohla prát plnou dávku, protože by se na konci cyklu dobře nevysušila.
                                  Ale vzhledem k šesti lidem doporučuji velkou pračku, jinak budete prát často a pračka bude přeplňována což škodí ložiskům a tlumičům.
                                  Za 20 000 byste mohla koupit už i Miele, ta by měla fungovat aspoň 20 let. Vyplatí se při tolika lidech si připlatit a koupit už tu Miele. Když máte tvrdou vodu, používejte do praní 2 lžíce prací sody a jednou za čtvrt - půl roku pračku zapněte na 90°C se 4 litry octa a sáčkem kyseliny citrónové.
                                  Přeji pěkný večer a šťastný výběr

Odpovědet

Standa 24.11.2013 22:02:29

Dobrý večer. Zkusím to od konce vašeho dobře formulovaného dotazu. Nejlepší je mít samostatnou pračku a samostatnou sušičku, která se dá umístit na pračku (pokud nad pračkou máte prostor volný), nejlépe pak pořídit oba spotřebiče jedné značky.
                                  K řádnému upevnění slouží upevňovací rám.
                                  V každém případě pokud to prostor dovolí, volit pračku hlubokou, a to nejen kvůli stabilitě, ale i k prostornějšímu bubnu, kde prádlo nemusí být tak navrstvené jak v bubnu úzkém (užší pračka = užší buben). Při výběru je dobré sledovat i údaj uváděný jako "objem bubnu", čili velikost bubnu v litrech. Tvrdost vody lze zmírnit přidáváním obyčejné prací krystalické sody přímo do bubnu společně k pracím prostředkům, což jistě víte. Pokud se týká spotřeby vody, je nutné si uvědomit a Vy to paní Andreo víte, že prádlo ke svému řádnému vyprání potřebuje reději vody více, než málo. Tudíž údaj spotřeby a to nejen vody, nějak úzkostlivě nehlídejte. Údajům spotřeby A+++++ .. ?? nepřikládejte takový význam a důležitost, většinou jde o marketingový záměr výrobců praček. Zvláště na to nehleďte u tak velké náplně na 7- 8 kg. prádla. Ovládání a tichost je u každého jedince subjektivní záležitost a pocit, tudíž v tom vám neporadím. Vím však, že koupí pračky zn. MIELE by jste neprohloupila, tato značka by vám pravděpodobně splnila v podstatě vaše požadavky a nároky a navíc jsou to výrobky kvalitní s dlouhodobou životností. Otázkou však zůstává, zda ten limit 20. tis. Kč. se týká jen pračky, nebo obou spotřebičů. Co se obecně týká těchto spotřebičů, zvláště pračky se sušičkou, tady by vám nejlépe poradil a určitě poradí, pan Jakub Pařízek z firmy DATART, který tyto stránky před několika lety založil a odpovědi odborně formuluje. Tato firma poskytuje na těchto stránkách prostor k diskuzi a radám při koupi bílé techniky a nám, kutilům umožňuje se se svými zkušenostmi a radami podělit s jinými a "vykecat". Určitě vám poradí i jiní podobní. Přeji šťastný výběr !

Odpovědet

Iveta 11.12.2013 7:33:15

Doporučuji Ariston-Hotpoint.Boží, tiché, stojí na místě jako přikované.Spím hned vedle a jediné co mě vzbudí ,že po skončení Vám "zahraje".

Odpovědet

• Pračka Edesa LL-95

Lukáš 23.11.2013 11:26:32

Dobrý den, potřeboval bych manual k pračce Edesa LL-95 na meil dík

Odpovědet

• pračka ZANUSSI FL 503 CN

Filip 21.11.2013 19:42:07

Dobrý večer, nevíte prosím někdo kde mohu sehnat nové tlumiče na úzkou pračku Zanussi FL 503 CN, která je na 3 kg prádla?
                                        Filip

Odpovědet

• Re: pračka ZANUSSI FL 503 CN

Filip 22.11.2013 21:16:51

Byl pozván opravář a ten nám sdělil, že tlumiče a pračka je v pořádku. Nevím jak to poznal, když pračka často při ždímání silně tříská a často sebou škube. Řekl, že prádlo do pračky špatně dáváme, při tom se přece samo to prádlo přehází během praní.

Odpovědet

• Re: Re: pračka ZANUSSI FL 503 CN

Jarda 24.11.2013 18:00:23

Dobrý den, Filipe
                                            Bude chyba opravdu v tlumičích si myslím, pokud opravář tlumiče nevymontoval a manuálně nevyzkoušel, tak těžko pozná jak na tom tlumiče jsou. A to že do pračky špatně dáváte prádlo je nesmysl, protože se opravdu během praní přehází jak chce. Tyto pračky nemají pomalý rozjezd odstředění a tak se často prádlo natlačí na sebe, hlavně při malé náplni. Ale když tříská často tak je třeba ty tlumiče zkontrolovat a popř. vyměnit. Nové tlumiče by mohly jít sehnat v bazaru nebo opravně praček.
                                            Přeji pěkný den

Odpovědet

Petr 7.1.2014 22:06:47

Dobrý večer

Mám taky tuto pračku ZANUSSI FL 503 CN uzkou.
                                          A mám problém. Pračka naprázdno jede ale jakmile je naplnená byť jen par kousky prádla tak se buben i přesto že vypadá že má snahu neroztočí a to ani při praní ani při ždímání. pokud tam nechám jedno triko tak jede normalne ale když je tam prádla více tak nejede. kontroloval sem řemen a známý opravář na to taky koukal ale na závadu nepřišel. Nevíte nekdo co s tím???

Děkuji Petr

Odpovědet

Petr 7.1.2014 22:08:07

Dobrý večer

Mám taky tuto pračku ZANUSSI FL 503 CN uzkou.
                                          A mám problém. Pračka naprázdno jede ale jakmile je naplnená byť jen par kousky prádla tak se buben i přesto že vypadá že má snahu neroztočí a to ani při praní ani při ždímání. pokud tam nechám jedno triko tak jede normalne ale když je tam prádla více tak nejede. kontroloval sem řemen a známý opravář na to taky koukal ale na závadu nepřišel. Nevíte nekdo co s tím???

Děkuji Petr

Odpovědet

• Re: Re: pračka ZANUSSI FL 503 CN

Markéta 17.10.2014 17:27:45

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se vám podařilo problém s otáčením pračky vyřešit? Mám nyní stejné potíže se stejným modelem.

Moc děkuji a přeji Vám příjemný večer,

s pozdravem Markéta.

Odpovědet

Markéta 17.10.2014 17:26:15

Dobrý den,

mám také problém s otáčením. Po zvuku se zdá, že by pračka chtěla pracovat, vodu normálně napustí, ale pak se neotáčí. Programy přesto "dojede" až do konce. Nemáte někdo prosím radu?

Děkuji, Markéta

Odpovědet