Diskuse

• Nová pračka

Věra 20.2.2014 11:06:01

Dobrý den, rozmýšlím se mezi pračkami AEG Lavamat 70270 VFL CS nebo Beko WMB 71242 PTLA ,kterou byste mi prosím doporučili? Nebo jestli mi můžete doporučit jinou pračku? Potřebuji aby byla na 7-8 kg prádla, velikost nezáleží, asi do 10000,-.
    Děkuji,Věra.

Odpovědet

• AquaStop

Pavel 19.2.2014 20:29:56

Dobrý den, hledám novou pračku jako náhradu za dosluhující Whirlpool (17let v provozu). Líbí se mi BOSCH nebo AEG, z důvodů prostoru bych raději pračku spíše menší hloubky. Při probírání parametrů na netu jsem narazil ale na to, že pračky BOSCH nedisponují systémem AquaStop - mám toto považovat za nějakou zásadní nevýhodu? Případně děkuji za doporučení typu.

Odpovědet

• Re: AquaStop

Standa 20.2.2014 20:45:51

Absence napouštěcí hadice s Aqua Stopem není žádnou zásadní nevýhodou. Jinak lze samotnou hadici s Aqua Stopem pořídit samostatně a u pračky vyměnit. Myslím si však, že i běžně dodávané napouštěcí hadice jsou stavěné na několikanásobný tlak v rozvodech vody v domácnostech.

Odpovědet

• Délka praní

Lenka 18.2.2014 20:30:25

Dobrý den,máme asi rok pračku Electrolux AEG,při nastavení programu a času praní se stane,že z nastavené doby praní dvě a pul hodiny(tedy dlouhé praní),si dobu praní po 10minutách zkrátí o hodinu.Opravář vymněnil programátor,ale je to stejné,prý se zřejmně pračka nastavuje sama podle váhy prádla.Za celý rok jsme si toho asi nevšimli,zajímá mě zda je to možné,a proč jsou tedy na každém programu,tři možnosti prací doby,má s tím někdo stejné zkušenosti?

Odpovědet

• Re: Délka praní

Jakub Pařízek 19.2.2014 16:28:40

Dobrý den,

zkracování o hodinu je velmi zvláštní. Většinou pračky prodlužují a to hlavně vlivem přepěnění pracího prostředku. Osobně vlastním vrchem plněnou AEG a rozhodně nezkracuje a když, tak v řádech jednotek minut. A to ani při nižších dávkávh prádla.

S pozdravem
              Jakub Pařízek

Odpovědet

• Re: Re: Délka praní

Lenka 19.2.2014 20:25:31

Dobrý den,mmužete mi poradit kam se mám obrátit?Opravář volal dokonce někam do Prahy,a tam mu prý potvrdili,že to tak má být,přijde mi to divné.Máme zkusit jiné opravárenské centrum?pračka je ještě v záruce

Odpovědet

• Pračka neždímá

Martina 18.2.2014 12:29:49

Dobrý den, po 3 a půl letech mi pračka Whirpool AWO/D 43140 přestala ždímat. Vyšší otáčky se vůbec nerozeběhnou, pračka se i na ždímací cyklus jen pomalu otáčí. Nakonec vytáhnu prádlo úplně mokré. Podle opraváře je vadná řídící jednotka za cca 4.000.
                V servise mi řekli, že by se pokusili řídící jednotku opravit (pokus za 1200,-), ale musím ji přinést. Jak ji vymontuji sama? Když zaplatím opraváře, aby mi ji vymontoval, a pak zjistím, že je neopravitelná, bude mě tenhle pokus stát polovinu ceny pračky :-)

Odpovědet

• Re: Pračka neždímá

Standa 19.2.2014 10:38:49

Myslím, že na tuto otázku jste si v podstatě odpověděla sama. Při těchto nákladech nemá smysl pračku opravovat, zvláště ne Whirlpoolku, které jsou známé touto poruchovostí elektroniky.

Odpovědet

• Re: Pračka neždímá

Běla 7.5.2014 16:07:44

Dobrý den, paní Martino, mám Whirpool AWO/D 43135 a stejný problém jako Vy, začala zlobit po 6ti letech, teď už i mizerně máchá a neždímá skoro vůbec. Opravavář mi řekl totéž co Vám, vzhledem k ceně opravy budu kupovat novou. Doporučil mi Beko, že z těch levnějších je nejméně poruchová, ale v podstatě že si nevyberu, dnes pračka nevydrží 10-15 let jako kdysi, když do 5ti let neodejde, že je dobrá - proto asi ty prodloužené záruky.Divil se, že ta naše vydržela tak dlouho. Hezký den. B. Trpišovská

Odpovědet

• Pracka Samsung

Tyna 18.2.2014 7:27:44

Dobry den,koupili jsme si v bazaru pracku kterou jsme dali uz na 2reklamaci za 2mesice co ji mame.Mame na ni rok zaruku,ale pan se k nicemu nema,pry ma na opravu mesic a penize nam vratit nechce.Tak jsme se domluvili s jeho zamestnankyni ze si zatim vezmeme u nich jinou pracku abych mohla prat,nez tamta bude opravena,jenze tato pracka nepere uz vubec!Kdyz nastavime program a dame zapnout tak to zacne napoustet vodu a jakmile napousteni vypne,zacne pipat 4E asi jako error..no tak jsme zkusili dat znovu (play) a zacalo to opet napoustet,az byl plny buben vody,buben se nezacal ani tocit pri napousteni a taky to napousti jen studenou vodu.Takze jsme nakonec nedocili toho aby pracka prala,dali jsme zdimani a to bylo jediny co slo.Nevite co s tim?Asi bude v haji programator ze?Nevite nahodou jestli ma majitel bazaru pravo na to aby nam vratil penize az po 3reklamaci,kdyz uz to jsou pouzite pracky a jak je videt tak skoro nefunkcni?Da se proti nemu nejak postavit aby nam penize vratil kdyz prodava porouchane pracky jakoby byli plne funkcni?Sice da 1rok zaruky ale jakmile je s prackou problem tak nezajem a ani telefony nezveda.Vim ze tady pres tohle nejste ale treba budete znat nejaka prava,dekuji predem za odpoved.

Odpovědet

• Pracka stále odcerpava

Kristyna 17.2.2014 10:16:14

Dobrý den,
                        včera jsem prala, pračka AEG doprala a nez jsem stačila vyndat prádlo, vylitly pojistky. Dneska jsem chtěla prat, navolila jsem program (na displeji vse v pořádku), zapla a pračka jen odcerpava. Na jakykoli program. Voda ale ani do pračky nenateka ani z ni neodteka. Program odcerpavani trvá cca pul minuty, pak se vypne.

Odpovědet

• Re: Pracka stále odcerpava

Lukáš 17.2.2014 18:29:44

Zdravím, viděl bych to na dvě možnosti, špatná elektroinstalace, a následné poškození řídící karty pračky. Nebo vám odešla elektronika pračky a následně to vyhodilo pojistky. Jak je pračka stará a o jaký typ se jedná?? Bez servisu se bohužel asi neobejdete...

Odpovědet

• Re: Re: Pracka stále odcerpava

Kristyna 17.2.2014 18:50:01

Dobry den,
                            pracku mame od rijna 2008 a typ HP052321, AEG model L72850. Ok, tak servis...

Odpovědet

• Re: Re: Re: Pracka stále odcerpava

Lukáš 17.2.2014 21:44:43

Ještě bych měl dotaz, zkoušela jste pračku pustit na program jen ždímání?

Odpovědet

• Re: Re: Re: Re: Pracka stále odcerpava

Kristyna 17.2.2014 23:02:22

Jasne. Zkusila jsem vsechny programy. Pokaždé stejne. Zadam jakykoli program, na displeji se objevi veskere udaje k danemu programu, pustim a telota zadna, otáčky zadne, casovy udaj zustava stejny a jen ikona odstřeďování a akce pracky zadna, jen vrčení, ze by jako chtela neco dělat, ale do pul minuty mi pipa, ze program skončil... Ja bych taky mela dotaz, kolik by stala oprava, pokud by se tedy jednalo tu elektroniku?

Odpovědet

• Výměna řídící karty a nahrání softwaru počítejte cca 4tis. Ale řídící karta to vysloveně být nemusí, bylo by dobré aby se na pračku podíval dobrý servisní technik, který zná dobře tento typ. Tato pračka je technicky dost složitá. A určit závadu bude chtít diagnostiku přes PC, a následnou důkladnou prohlídku. Ono jestli odčerpává může být způsobené i přicpanou odtokovou hadicí. Před tím než zavoláte servis zkontrolujte hadici, filtr, jestli se vrtulka čerpadla otáčí, popř i sifon jestli je hadice napojená do něj. Na škodu by nebylo i zkontrolovat napouštěcí hadici jestli není přicpané sítko apod. Tak stejně zkuste pračku odpojit od elektrické sítě, a volič dejte na nějaký program tak to ponechte do druhého dne ,poté pračku zkuste zapojit a pustit znovu. Pokud nic z toho nezabere volejte servis. Nejlíp autorizovaný který najdete na: aeg-electrolux.cz s pozdravem Lukáš

Odpovědet

• Tak tu byl servisak a po kompletní prohlídce pračky zjistil, ze se odpálil switch. Abych teď nekecala,tak nějak napojený na zámek pračky. Mně osobně žádná chybná Ecka nevyskocila, on si je však dohledal. Jednickove a trojkove. Takže si pračku odvezl a snad do týdne by mohla být opravená. Zapojil mi starou, kterou jsem vedle stávající používala jako odkládací prostor. A hle, jak se holka hodila. Jde o Zanussi FJ903CV. Ta kolem elektroniky nešla ani omylem, takze nemusím do skanzenu pro valchu... Dekuju Vám Lukasi za informace.

Odpovědet

• AEG L72850

Tomáš 23.5.2014 20:30:46

Dobrý den. Při zavírání mi prasklo vnitřní tělísko od zavření pračky . Hlásí chybu, že mám otevřenou pračku.
                          Dá se to tělísko vyměnit? Kde?

Odpovědet

• Nová pračka je hlučná

Radka 16.2.2014 19:04:26

Dobrý den, máme novou pračku AEG L76475 FL. Nelíbí se mi vůbec její hlučnost. Pere a ždímá docela tiše , ale při odčerpáváni přerušovaně hlasitě hučí. Je to normální? Naše stará dobrá pračka AEG to nedělala. Měli jsme ji 12 let. Lituji, že jsem ji raději nedala opravit...
                            Uvažuji o reklamaci. Co mi radíte?
                            Dekuji za odpověď.

Odpovědet

• Re: Nová pračka je hlučná

Jakub Pařízek 17.2.2014 9:25:44

Dobrý den,

reklamaci zkusit můžete, pračku jsem neviděl, takže nemohu posoudit. Ale osobně vlastním vrchem plněnou AEG 47330 a hlučná je při vypouštění a napouštění také. Takže to bude pravděšpodobně vlastnost.

S pozdravem
                              Jakub Pařízek

Odpovědet

• Re: Nová pračka je hlučná

Lukáš 17.2.2014 18:25:21

Zdravím vás, zkuste to reklamovat a uvidíte, ona hlučnost je ovlivněná i typem vypouštěcího čerpadla. Máme AEG 74850A a ta má vypouštěcí čerpadlo poměrně tiché. Jestli servisní technik uzná že hlučnost je od čerpadla "hodně hlasitě vrčí" tak trvejte na jeho výměně. Držím palce ať to dopadne k vaší spokojenosti.

Odpovědet

• Nová pračka

Jana 15.2.2014 20:12:04

Dobrý den, ráda bych se poradila s výběrem nové pračky pro naši rodinu. Chtěla bych pračku na větší obsah prádla, máme 3 malé děti a cenově cca do 11.tis. Co byste nám doporučil? Moc díky za tipy.
                                Jana

Odpovědet

• Re: Nová pračka

Jakub Pařízek 17.2.2014 9:30:21

Dobrý den,

podívejte se například na GORENJE W 9845I. Pračky Gorenje jsou v poslední době opět relativně oblíbené a zmíněný model nabídne náplň 9 kg. Kteoru vy upotřebíte. (Za cenu ca 11990 - i když mírně přesahuje Váš limit je to prakticky nejlevnější cesta k solidní pračce s celkou náplní). Větší náplň bych už asi nevolil pokud má mít pračka klasický půdorys 60x60cm je 8-9 kg max rozumná náplň.

S pozdravem
                                  Jakub Pařízek

Odpovědet

• Výber sušičky

Juraj 13.2.2014 12:48:42

Chceme kúpiť sušičky a vyberám z
                                    AEG T76480IH1CS
                                    Bosch WTW86564BY
                                    Siemens WT46W564BY
                                    je nejaký rozdiel v kvalite alebo účinnosti medzi týmito ? alebo je lepšie kupiť vyšši model, alebo naopak nižší ?
                                    Práčku mame AEG Lavamat 72850. Asi by bolo najlepšie kupit AEG, ale momentálne budu vedla seba, tak nie je nutne kupovať kvoli možnosti postavenia na seba.

Odpovědet

• Re: Výber sušičky

Jakub Pařízek 14.2.2014 15:41:01

Dobrý den,

pořídil bych AEG mimo jiné pro to že jste zvyklý na ovládací logiku AEG. Navíc umožňuje odvod kondenzátu do odpadu což modely Bosch/Siemens neumí.

S pozdravem
                                      Jakub Pařízek

Odpovědet

• výběr pračky

Jana 10.2.2014 13:53:28

Dobrý den,
                                        potřebuji kvalitní, praktickou, tichou, funkční a spolehlivou pračku s horním plněním, do malého bytu, tak do 13000,-
                                        Zvažuji ELECTROLUX EWT1366HDW, AEG L70260TL1, AEG L70260TLC1, dále mi byla doporučena BRANDT BWT6010E, BRANDT BWT6310E, 4 roky se zárukou.Máte dobré zkušenosti s Brandtem?

Odpovědet

• Re: výběr pračky

Lukáš 10.2.2014 15:54:49

Zdravím, Brandt nekupujte, už to není co bývalo...pračky tak na 2 roky provozu.. záruka na 4 roky k ničemu, netýká se vad vzniklé opotřebením..

Odpovědet

• Re: výběr pračky

Jakub Pařízek 13.2.2014 10:30:49

Dobrý den,

hlavně vrchem plněné pračky AEG např AEG L70260TLC1bývají naprosto bezproblémové a zákazníci jsou s nimi spokojeni. Brandtu bych se vyhnul. Jejich elektronika dokáže někdy pěkně potrápit. (Jedinými relativně bytelnými modely byly pračky s dávkovači tekutého pracího gelu např Brandt MAX 148 DSE)

S pozdravem
                                          Jakub Pařízek

Odpovědet