Technologie Direct Drive je v oboru ojedinělá. Motor je totiž součástí bubnu — odpadá tedy řemen, řemenice, brzdění nebo prokluzy — a umožňuje tak umístit větší buben do menších rozměrů. Pro srovnání: běžné pračky s kapacitou šest kg mají hloubku 60 cm, Slim Direct Drive jen 44 cm. Pro uživatele přináší systém celou řadu výhod: úspornost je zajištěna metodou „inteligentního praní“, postavené na přesném dávkování vody a délky pracího cyklu — pračka zváží prádlo suché, pak mokré a podle váhy zvolí optimální množství vody a pracího prostředku. Objemný buben rovněž zajišťuje dokonalejší čistotu prádla.

Jako příklad může sloužit již zmíněný model LG F1222ND s přímým pohonem Direct Drive. S prací náplní 6 kg, energetickou třídou A+, funkcí Allergy Medic Care pro antialergické máchání, možností odloženého startu až 19 hodin, až 1200 otáčkami a nízkou spotřebou (56 l vody a spotřebou 1.02 kWh) patří ve své třídě ke špičce. A s hloubkou už zmiňovaných 44 cm se vejde do každé koupelny.

To ale není vše. Díky unikátní konstrukci je motor tak odolný, tichý a takřka bez vibrací, že nebude vadit ani vašim nejprotivnějším sousedům, když podlehnete svému koníčku začínat prát úderem půlnoci.

Necháte-li se hýčkat technologií Direct Drive od LG, zbude vám více času. Jak ho využijete? Za ušetřené peníze ― vždyť za energii i vodu teď platíte méně ― se nechejte rozmazlovat třeba v kadeřnictví. Mimochodem, víte, že vedle vaší kanceláře otevřeli novou kosmetiku?