Rady a tipy:

Fuzzy Logic: Senzory, které z pračky dělají génia

5. 6. 2017
Pračka je víc než jen hadice na vodu, teploměr a motor, který otáčí bubnem. Současné modely jsou plné chytrých senzorů, díky kterým je praní efektivnější a úspornější.

Fuzzy Logic je technologie, která pomocí senzorů sleduje, jak pračka pere, a nastavuje proces praní tak, aby byl co nejefektivnější a nejúspornější. Není náhoda, že tuto technologii nabízí alespoň u vybraných modelů skoro každý výrobce. Nejde totiž o žádnou „zbytečnost“ – díky Fuzzy Logic můžete výrazně ušetřit.

Šetří vodu, energii i čas

Pryč jsou doby, kdy jste museli ručně nastavovat, že pračka pere tolik a tolik minut při jasně dané teplotě, a kvůli dvěma tričkům a třem párům ponožek jste vyplýtvali spoustu vody a elektřiny. Pokud pračka podporuje technologii praní Fuzzy Logic, umí sama automaticky rozhodnout, jaký prací cyklus je nejvýhodnější.

Před začátkem praní zváží prádlo, které jste do ní vložili, a vypočítá, kolik vody bude na jeho vyprání potřebovat. Díky tomu se nemusíte obávat, že když pračku nenaplníte na maximální kapacitu, budete zbytečně plýtvat vodou – vezme si jí jen tolik, kolik potřebuje.

Pokročilejší modely praček umí pomocí senzorů zjistit, jak moc je oblečení špinavé, a podle toho dávkovat prací prostředky nebo upravovat počet máchacích cyklů, rychlost a směr otáček, teplotu vody a dobu praní. Čidla se také starají o to, aby bylo prádlo po celou dobu praní rovnoměrně vyvážené.

Celý prací cyklus tak může být tišší, účinnější, kratší a hlavně úspornější.

Nahoru