Recenze:

Pračka se sušičkou LG F94J8FH2W: Šetří místo, peníze i čas

12. 10. 2017 - Zdeněk Císař
Kombinace pračky a sušičky, nejmodernější programy a funkce, excelentní design i vychytávky, jako je podpora Wi-Fi… Pračka se sušičkou LG F94J8FH2W vám v koupelně ušetří spoustu prostoru, nákladů i času.

LG F94J8FH2W
Pračka se sušičkou LG F94J8FH2W vypadá moderně a zdání neklame – je plná nejnovějších technologií.


Nemáte zahradu, kam byste dali šňůru na prádlo, nechcete sušit v místnost a mít v bytě vlhký vzduch, nebo prostě vaše rodina pere takové množství prádla, že ho klasicky pomalu sušit nejde? Potřebujete sušičku.

Jenže co když nechcete pořizovat další spotřebič? Sušička zaprvé není nejlevnější a zadruhé zabere místa jako druhá pračka, proto se ne každému vejde do koupelny.

Řešením je kombinace pračky a sušičky, kterou jsme zmiňovali i v našem návodu Jak vybrat sušičku prádla. Dnes se podíváme na velmi povedený model LG F94J8FH2W, který potěší kapacitou praní 9 kg a sušení 6 kg, vysokými otáčkami až 1 400 ot./min, energetickou třídou A, spoustou pokročilých funkcí, ale také cenou, ježza kombinaci pračky a sušičky rozhodně není přehnaně vysoká.

Kombinace pračky a sušičky? Ušetříte prostor, peníze i čas.

Jak to funguje?

Přesně tak, jak nejspíš tušíte, ale protože kombinace praček a sušiček přece jen nejsou příliš rozšířené, dovolím si krátké vysvětlení. Jeden přístroj, jedna dvířka, jeden buben, jeden ovládací panel, standardní rozměry „pračky“, ale plnohodnotná podpora sušení.

Jednoduše dáte do LG F94J8FH2W prádlo, ona ho jako pračka vypere, a pokud ho není moc, tak ho potom může rovnou, bez přerušení, také vysušit, stejně jako standardní samostatná sušička. Jediné omezení je v množství prádla – pračka pojme nadstandardních 9 kg, sušička 6 kg. Troufám si ale tvrdit, že pokud běžně nečekáte s praním na plné koše, tak šest kilo postačí a vy budete většinou moci používat režim praní i sušení bez nutnosti vyndávat část prádla ven.

LG F94J8FH2W
Nemusíte kupovat dva samostatné spotřebiče, jejich práci výborně zastane jeden.

Copak ušetříte dnes? Vodu, nebo čas?

LG F94J8FH2W
• předem plněná pračka se sušičkou
• parní praní Steam
• 400 – 1 400 ot/min
• energetická třída A
• kapacita praní 9 kg
• kapacita sušení 6 kg
• pohyby 6 Motion DD
• 55 dB při praní, 75 dB při
odstřeďování, 58 dB při sušení 

Miluji, když mi spotřebič dává na výběr, obzvlášť když jsou obě volby dobré. LG F94J8FH2W podporuje technologii Eco Hybrid s energetickou třídou A. Pod neidentifikovatelným marketingovým názvem se skrývá opravdu praktická funkce. Buď šetříte vodu, nebo cenné minuty.

Když použijete režim Eko, tak sušička spotřebuje doslova o 100 % méně vody k ochlazování při sušení, ušetříte tedy klidně nějakých 5–6 litrů. Jinými slovy nepoužívá sušička k ochlazování žádnou vodu, a přesto spotřebič netrpí a délka sušení není v žádném případě extrémní. Jediná spotřebovaná voda v programu „Suché do skříně“ je na čištění filtru.

No a když vám náhodou záleží na každé minutě, protože spěcháte do práce nebo třeba na návštěvu? Normální režim chladí vodou a sušení tak trvá až o 6 minut kratší dobu

Pračka pere 6 různými pohyby

Další „cool název“ technologie, který si zaslouží rozšifrování, protože jde o užitečnou funkci, je „6 Motion Direct Drive“. Aby se prádlo vypralo opravdu pořádně, nemůže se jen rychle točit dokola, nalepené na stěnách bubnu. 6 Motion DD znamená, že motor pračky pohybuje bubnem tak, aby se prádlo pohybovalo šesti různými způsoby.

Účinné praní zajistí volný pád, drhnutí a filtrace, jemné praní pohyb s pádem, valivý pohyb a houpavý pohyb.


Nevíte, co myslím tím „pohybem s pádem“ a podobnými termíny? Video vydá za tisíc slov.

V souvislosti s komplikovanými pohyby, které vykonává buben, vás možná stejně jako mě napadne, že by LG F94J8FH2W mohla být hlučná. Naštěstí je to právě naopak – hlučnost dosahuje skvělých 55 dB při praní, 75 dB při odstřeďování a 58 dB při sušení. Pračkosušička je tichá právě díky „DD“, tedy „Direct Drive“ v názvu technologie. Motor je přímo připojený k bubnu, takže celý přístroj méně vibruje a chod je tišší.

Programy a funkce pro každého

Sušicích programů je 8, pracích máte k dispozici celkem 14, včetně například Smíšeného prádla, programu Pokrývka nebo zmíněné Praní + Sušení (6 + 6 kg), takže si vybere snad každý.

LG F94J8FH2WZmínku si zaslouží program pro alergiky, při kterém pračka využívá síly parního praní. Program optimálně hlídá teplotu a používá vysoce dezinfekční páru, čímž zničí až 99,9 % alergenů, jako jsou prachoví roztoči. Nebo naopak můžete použít program Osvěžení prádla, který ho zbaví zápachu a sníží pomačkání za krátkých 20 minut.

K tomu přidejte 15 přídavných možností, jako je předpírka, praní bez odstředění (nebo naopak jen odstředění), program čištění bubnu, odložený start až o 19 hodin… A obrovské možnosti nastavení – třeba u otáček můžete volit mezi hodnotami 1 400, 1 200, 1 000, 800 a 400. U teploty vody mezi nadstandardními volbami Studená, 20, 30, 40, 60 a 95 °C.
 

Hodí se také možnost přidat prádlo i během praní. U programů Bavlna, Smíšené prádlo, Syntetika a Rychlý 14, pokud není teplota vody vyšší než 40 °C, se dvířka hned otevřou, respektive do cca 3 sekund.

Je prostě vidět, že kupujete pokročilý model, na kterém LG nešetřilo, a naopak mu dalo do vínku špičkovou výbavu.

Zapněte pračku třeba z práce. Podporuje Wi-Fi

Konečně! Všichni máme v kapse chytré telefony a technologičtí nadšenci jako já dlouhé roky čekali, až se do spotřebičů dostane možnost chytrého ovládání na dálku.

LG F94J8FH2W se umí přes Wi-Fi připojit na internet. Kromě ovládání na dálku můžete také stahovat nové prací programy, a možnost propojit pračku s telefonem se hodí i v případech, že má spotřebič nějaký problém. Chytrá diagnostika vám dá vědět, kde je zádrhel, a buď chybičku opravíte sami, nebo aspoň ušetříte čas a peníze za zbytečnou cestu, kdy by k vám kvůli „diagnóze“ musel jezdit reklamační technik.

LG F94J8FH2W
Geeky a jiné IT nadšence bude praní bavit. Přes Wi-Fi je přece zábava všechno!

Závěr: Šetří při každém spuštění

Ani jsem se nezabýval designem, který je mimochodem mimořádně povedený. V případě LG F94J8FH2W si totiž mnohem víc prostoru zasloužily pokročilé programy a funkce, a hlavně úspornost. Jako kombinace pračky a sušičky šetří prostor a čas. Díky ekologickému režimu umí šetřit vodu, a tedy peníze. Prádlo pere i vysušuje důkladně a šetrně zároveň a každý cyklus si nastavíte přesně podle svých potřeb.

Klady (+): Zápory (-):
+ Praktická kombinace dvou spotřebičů v jednom - Není tak úsporná jako samostatné přístroje
+ Energetická třída A - Odpovídající, ale vyšší pořizovací cena
+ Motor 6 Motion DD s tichým provozem  
+ Spousta programů a úsporných funkcí (Eko režim)
+ Podpora Wi-Fi

 

LG F94J8FH2W

Nahoru